Vegg og tak

Spileplater til vegg og tak

Vi leverer spileplater i flere kvaliteter og uttrykk, fra rimelige modeller til heltre fra øverste hylle. Alle modellene kan monteres både på vegg og tak, og flere av dem er laget for våtrom.

Spileplater i tre montert på vegg

Spileplater av høy kvalitet

Vi har valgt spileplater fra den norske produsenten Protre. Kvalitet betyr mye på akkurat dette produktet: plater med dårligere kvalitet er vanskeligere å montere, og feiler en plate når du skjærer i den, blir det en kostbar erfaring.

Vi har lett etter spiler med minst mulig kvist, fordi det gir et roligere og penere sluttresultat. Heltreplatene kommer i ubehandlet, lakkert, hvitpigmentert og espresso, med akustikkbakplate eller HDF.

Nærbilde av spiler i heltre

Modellene våre

Fem modeller som dekker alt fra tørre rom til våtrom.

Feltona Premium

Vår spileplate fra øverste hylle, med spiler på 21 x 33 mm og tolv spiler per plate. Bakplaten er en akustikkplate av resirkulert plast, som demper lyden i rommet. Fungerer på tørre soner i våtrom og i tørre rom, på vegg og tak.

Størrelser: Eik ubehandlet 60x240 og 60x300 cm (må lakkeres eller oljes ved bruk på bad). Eik hvitpigmentert 60x240 cm. Eik lakkert 60x240 cm.
Kan ikke brukes på vegg i dusjsone.

Feltona Wave

Laget for våtrom, med vanntette spiler og akustikkbakplate.

Størrelser: Wave Eik Look 60x240 og 60x270 cm. Wave Light Brown 60x270 cm. Wave White Wood 60x270 cm.

Feltona Rolig

Laget for tørre rom. Lyddempende bakplate og et svært naturtro uttrykk.

Størrelser: Rolig Lys Eik 60x240 og 60x270 cm. Rolig Natur 60x270 cm. Rolig Light Black 60x270 cm.

Feltona SPAR

Vår rimeligere modell for tørre rom.

Feltona Silenze

Modell med vekt på lyddemping.

Ønsker du andre treslag eller farger?

Vi skaffer spileplater i flere treslag og farger enn det som ligger i nettbutikken. Ta kontakt, så gir vi deg pris.

Usikker på hvilken modell du trenger?

Fortell oss om rommet og flaten, så hjelper vi deg å velge riktig modell, mengde og montering.